Dezvirginare

Disfunctii sexuale feminine

Postata de mary_maria03 cu 8 ani in urma.

Am vrut sa-mi incep viata sexuala cu prietenul meu, insa nu inteleg de ce am avut dureri foarte puternice, practic nu suportam sa-si introduca penisul in vaginul meu si mi-a curs sange mai mult decat ar fi normal (cred ca a fost hemoragie) ...ne-am protejat, insa nu stiu sigur daca m-a dezvirginat ....vreau sa stiu daca este ceva grav si daca ar trebui sa merg la un consult ginecologic :(((

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum 8 ani

Intr-adevar, cel mai potrivit ar fi sa mergi la ginecolog; acolo vei primi mai multe sfaturi, dar sa nu iei anticonceptionale, fiindca determina tulburari de coagulare, cu riscuri mari asupra sanatatii...

Gina.B

acum 8 ani

Ar trebui sa mergi la ginecolog ca sa te asiguri ca totul este in regula.Eu ti-l pot recomanda pe medicul meu,domnul doctor Silviu Istoc.Merg la dansul de aproximativ 1 an si sunt foarte multumita,este o persoana foarte rabdatoare si da dovada de profesionalism la fiecare consult.Multa sanatate!