dereglare menstruala

Disfunctii sexuale feminine

Postata de membru222705 cu 11 ani in urma.

Buna ziua am 35 ani si am o problema cu dereglarea menstruatiei la o perioada de cateva luni imi vine de 2 ori pe luna la interval de 20 zile . e ceva grav ? e posibil sa intri la menopauza de la varsta asta ? Va multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Exista forme de menopauza precoce; in general, menopauza se instaleaza in jurul varstei de 50 de ani.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog si/sau endocrinolog.

membru222705

acum 11 ani

endocrinolg ? Pentru ce?