De ce încă curge sânge după 9 zile de la dezvirginare mai curge sange?

Disfunctii sexuale feminine

Postata de MembruMobileAppflorin_sergiu1998 cu 5 ani in urma.

Salut! Am făcut sex cu iubita mea acum 11 zile, ea fiind virgină.După aceste zile ei încă îi mai curge sânge la penetrare.Am făcut pauză o săptămână între următorul contact sexual pentru a se vindeca...dar tot curge.Sângele apare doar la penetrare, apoi nu mai curge.Este vreo problemă? Și nici nu se simte foarte excitată în momentul actului...

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna ziua! In primul rand penetrarea are loc abia cand vaginul este lubrefiat, altfel se pot produce rani si nu e bine!! Prietena ta sa mearga la un ginecolog f f bun, sa i se faca un control.