citirea analizei de secretie vaginala

Disfunctii sexuale feminine

Postata de brunetica87 cu 14 ani in urma.

Mi-am facut acum o saptamana analiza de secretie vaginala pentru ca prezentam simptomele de mancarime in zona genitala urmata de usturime iar cantitatea de secretie vaginala crescuta.Am primit urmatorul rezultat: frecvente epitelii,frecvent mucus,flora vaginala de tip III,reactie leucocitara moderata,trichomonas vaginalis absent,candida abesnt.
As dori sa stiu ce am mai exact,cauzele aparitiei si ce tratament sa urmez.Multumesc anticipat!

Raspunsuri (6)

raluca

acum 14 ani

Medicul ginecolog iti va spune ce fel de tratament sa urmezi in urma citirii analizei. Din ce vad eu ai avea o infectie si daca vei urma tratamentul corespunzator te vei vindeca. Multa sanatate

andreea

acum 14 ani

sunt andreea am 24 ani si am dureri groaznice la penetrare imi vine sa urlu de durere,nu stiu ce sa fac?????
au inceput deja certuri pe aceasta tema ,pur si simpulu nu vreau sa fac dragoste de teama ,va multumesc ,astpt raspuns

ramona

acum 14 ani

buna seara am 38 de ani si nu stiu ce sa fac de 3 saptamani am o mancarime in zona genitala si simt nevoia sa-mi fac toaleta locala de 4, 5 ori sa pot opri aceasta mancarime si ciudat se ia si sraturi de piele nu am nici-un fel de scurgere.va rog datimi un sfat.multumesc

asistent medical

acum 14 ani

pt inceput este bine sa apelati la un medic ginecolog...incercati spalaturi cu ceai de musetel si unguent cu clotrimazol..pare a fi o candida...multa sanatate!!!

clarias

acum 12 ani

ce inseamna florA tip 3?

alinutza

acum 10 ani

ma mananca in p***a.... ce fac?