Ciclu intarziat

Disfunctii sexuale feminine

Postata de Madalina-Loredana cu 9 ani in urma.

Buna ziua ma numesc Loredana si sunt nedumerita de ce imi intarzie ciclul de 15 zile ? Am facut trei teste si au iesit negative. Mi-am inceput viata sexuala de curand alaturi de sotul meu am incercat sa merg la ginecologie pana sa-mi intarzie ciclul dar nu a putut sa-mi fac consultul datorita faptului ca sunt foarte incordata si nu ma pot relaxa. Nu am putut sa fac nici eco transvagnala. Am simptome de venire a menstruatiei dar cu toate astea nu imi vine. Mai am o scurgere alba transparenta in locul ciclului. Pana acum am avut doar cicluri regulate fara intarzieri. As dori un sfat, o parere daca se poate. Va multumesc mult.

Raspunsuri (3)

ilinca

acum 9 ani

uff, eu m-am operat in ultimele 8 sapt de doua ori.mi se tot spusese ca nu imi fac operatie ca nu e agresiv.Am mers la privat mi s-a scos la lobul drept si din ce ziceau ca nue nimik era npT3, neoplasm postoperatoriu,papilar ,folicular moderat.celulelel invadasera capsula si au trecut prin peretii carcinomului si s-au stabilit in tesutul adipos si piele.pe 22 dec m-am operat iar si mi s-a scos tot si multe altele.momentan nu pot sa vb si ma doare gatul de mor daca vreau sa mananc.in max 5 zile si apoi la medicul care are grija de mine.mi-a spus ca iodul radioactiv de poate duce radioactivitatea la cei din jur.si ca ar trebui sa stau internata 2 sapt ,intr-o rezerva ,singura de tot ,ca pot vb cu prietenii,familia numai la telefon.pauza 2 sapt si iar 2a izolata cu iod reactiv.eu stiam ca sunt niste pastile,noap sunt solutii perfuzabile.oricum pana nu imi ies rezultatele anatomo-patologice la a doua operatie,ne hazardam cu ce o sa facem,sa vedem daca si stanga e mai buna,sau nu.
A facut cineva acest gen te terapie cu iod radioactiv,si daca da,conteaza ca si la radioterapie sa stai 3 luni inainte sa se vindece ff bine inauntrul gatului,la suprafata s-a ichis a doua zi!

luminita270

acum 9 ani

Buna. Posibile dereglari hormonale progesteron-estrogen. Incearca sa bei zilnic 250ml ceai de coada soricelului si sa iei 1cps/zi Vitamina E.

Utilizator11599731192

acum 3 ani

Bună. Si eu sunt in aceeasi situatie acum. A trecut ceva timp insa imi puteti spune , v.a venit ciclul sau ati facut un bebe ?