Ciclu intarziat dupa cezariana?

Disfunctii sexuale feminine

Postata de MembruMobileApp1503824075 cu 6 ani in urma.

Buna ! Ma numesc Denisa , am nascut acum 2 luni jumate o fetita perfect sanatoasa prin cezariana dar problema care ma ingrijoareaza pe mine e menstruatia , la nici o luna dupa nastere am fost la ginecologul care mi-a supraveghiat intreaga sarcina si iam cerut anticonceptionale prescrise ptr alalptat, dupa o saptamana ce am luat medicamentele mi-a menstruatia , dar luna asta nu ( tin sa mentionez ca nu mai alaptez de 3 saptamani ) . Voi ce credeti ??? Poate intarzia din cauza anticonceptionalelor sau din cauza ca nu mai alaptez ! Va muntumesc !

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/de-ce-intarzie-menstruatia_13859