Buna ziua ,va rog frumos sa nu evitati intrebarea mea si doresc si eu o lamurire deoarece nu stiu

Disfunctii sexuale feminine

Postata de xoxoxo cu 12 ani in urma.

am avut un contact sexual cu prietena mea neprotejat,aceasta fiing virgina si inca este deoarece nu a avut loc penetrarea deloc.intrebarea mea este urmatoarea:dupa acest contact ,fara sa ejaculez "inauntru" poate duce la vreo sarcina nedorita????< SUBLINIEZ CA FATA INCA ESTE VIRGINA >. MA SCUZATI PENTRU MODUL IN CARE AM FORMULAT INTREBAREA,DAR ALTFEL N_AM STIUT CUM SI SPER CA MODUL ACESTA SA NU FIE UNUL VULGAR . MULTUMESC !

Raspunsuri (3)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Daca aceasta este convingerea d-tale, ca este inca virgina ca n-ai penetrat-o si ca nu ai ejaculat inauntru , nu are cum sa ramana gravida , deoarece sperma si deci spermatozoizii nu au ajuns in filiera genitala ascendent unde ar putea intalni un ovul pe care sa-l fecundeze. Dar repet numai daca cele relatate de catre d-ta sun veridice.

xoxoxo

acum 12 ani

sunt veridice ,dar am intrebat pentru k suntem amandoi neinitiati in treaba aceasta si am avut emotii .deci atata timp cat nu a avut loc penetrarea e totul okay ??.Multumesc Mult Domnul Doctor !

parerea mea

acum 12 ani

au mai fost cazuri, dar rare!