Au vreo legatura simptomele?

Disfunctii sexuale feminine

Postata de CataTheo cu 10 ani in urma.

Buna ziua! Eu as avea o problema mai delicata de expus. Mi-am inceput viata sexuala de ceva vreme(2-3) luni si in ultima perioada am remarcat o durere in zona abdominala in partea dreapta. Durerea se acutizeaza in timpul actului sexual si simt o presiune foarte mare in acea zona. Totusi nu simt acea durere doar in timpul actului sexual , ci si in alte momente, indeosebi seara, dar si pe parcursul zilei . Pe langa acea durere am mai observat si o usoara modificare a mirosului urinei. Este o cauza care sa duca la ambele simptome sau trebuie sa fac un set de analize si echograf pentru a depista cu exactitate cauza durerii?(Urmez tratament hormonal pentru reglarea menstruatiei. )

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Aveti nevoie de un buletin de analize uzual, de un sumar de urina, ecografie abdominala si consult ginecologic pentru a stabili apartenenta simptomelor descrise.

Bianca03

acum 10 ani

eu zic ca e posibil un chist pe ovar