anxietate

Disfunctii sexuale feminine

Postata de bbybby cu 11 ani in urma.

buna, am si eu nevoie de un sfat daca se poate, de fiecare data cand impreuna cu logodnicul meu vorbim despre relatii intime eu ma blochez si nu pese multa vreme ne vom casatori, as avea nevoie de un sfat, ce sa fac ca sa nu imi mai fie asa de frica si sa nu ma blochez pentru ca stiu faptul ca actul sexual e dureros daca ma blochez... am avut o copilarie mai aparte si pentru o perioada nu suportam barbatii... ce sa fac ca sa ma relaxez? el are mare rabdare cu mine si ne iubim mult.... el stie toate astea dar nu stim cum sa facem ca lucrurile sa mearga bine... sunt virgina

Raspunsuri (3)

Psih. Roxana Olaru

acum 11 ani

Buna seara,

In multe situatii de acest gen cea mai indicata este psihoterapia. Prin intermediul psihoterapiei veti putea sa va intelegeti si sa va depasiti aceste blocaje. Decizia de ce anume doriti sa faceti va apartine. Daca sunteti din Bucuresti ma puteti contacta pentru a stabili o prima intalnire.

Buna

acum 11 ani

Cauza este copilaria. Remediile trebuie deci sa fie pt. suflet.
Exista asa remedii din fericire. Scrie-mi un email la ***@yahoo.com
Te pot ajuta. Nu te costa nici macar un singur leutz.

Gabi

acum 11 ani

Va recomand sa intrati pe http://www.centrularmonia.ro/ sigur o sa va ajute!