anticonceptionale

Disfunctii sexuale feminine

Postata de sorin240 cu 13 ani in urma.

este bine sa intrerupi din cand in cand anticonceptionalale ?as vrea sa stiu de ce este bine sau nu sa intrerupi pt ca prietena mea zica ca la 3 luni trebuie sa nu mai ia o luna, iar dupa sa inceapa din nou.parerea mea (nu sunt sigur de ea )este ca organismul se adapteaza intr-un fel at cand se administreaza acele anticonceptionale si in cutotul alt fel at cand ele nu exista...si im pare ca mai rau isi face dand organismul si mai rau peste cap.. va multumesc

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Sa faca asa cum ii recomanda endocrinologul ei (sper ca medicul endocrinolog i-a recomandat anticonceptionale dupa ce i-a facut analize hormonale). Daca ii recomanda pauza, sa nu faceti p***aa sa nu folositi nimic, ci sa folositi prezervativul in permanenta.