Anorgasmie?

Disfunctii sexuale feminine

Postata de Ina008 cu 10 ani in urma.

Buna ziua!
Va scriu pentru ca ma confrunt de la 18 ani, de cand mi am inceput viata sexuala (acum am 22) cu lipsa orgasmului in timpul sexului. Nu am probleme psihologice, sunt foarte relaxata si imi iubesc partenerul, nu am vreo religie ciudata sau antecedente psihologice ciudate, sunt o femeie tanara normala.
In timpul partidelor ma simt mereu bine dar nu am deloc orgasm...am avut pana acum multi prieteni si cu nimeni nu a mers.
La masturbare insa, reusesc sa am orgasm atat vaginal cat si clitoridian...
De ce nu merge atunci si in timpul sexului? Am incercat si multe pozitii dar nimic... Ce nu este in regula? Mi se pare pacat sa nu pot sa ma bucur de o viata sexula frumoasa si nu mai vreau sa mi mint partenerul ca ma simt bine si sa ma prefac ca am orgasm cand eu de fapt nu am.
Multumesc frumos si sper sa ma puteti ajuta cu un sfat
Ina

Raspunsuri (4)

buna

acum 10 ani

daca vrei sa incerci un remediu homeopatic scrie-mi un email pe yahoo la zan ebune (scris impreuna).
Homeopatia e o solutie viabila caci actioneaza adanc, la suflet, acolo unde este cauza.

ina

acum 10 ani

da, multumesc fumos...dar mie mi e teama ca e o problema anatomica si nu sufleteasca....

mihaela balalau

acum 9 ani

exista remediu homeopatic pt. aşa ceva ?

anatomia

acum 10 ani

si "anatomia" tot de suflet apartine, caci la orice boala fizica exista mai intai o dereglate in suflet...care nu e ceea ce iti inchipui tu, ci corpul eteric care are grija de corpul fizic si psihic. Deci sufletul e ceva mai amplu decat ceea ce se crede.... daca ai auzit de cei care simt piciorul amputat si au dureri in el... desi pare ceva "anatomic" este ceva legat de suflet...deci de corpul eteric unde piciorul inca e prezent.