ajutor

Disfunctii sexuale feminine

Postata de viviana titi cu 10 ani in urma.

salut,am 27 de ani si datorita unei despartiri dureroase si probleme in familie nu mai suport sa simt un barbat langa mine ,nu simt nevoia sa fac dragoste,prietenele imi spun ca asta imi va afecta ovarele putand sa apara chisturile,e adevarat? din ce am citit nu e obligatoriu sa apara chisturile daca nu ai o viata sexuala regulata,as mai dori sa stiu cum au procedat alte femei care au trecut prin momente grele in trecut? nu mi-as dori sa raman singura

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ar fi bine sa consultati un psihoterapeut pentru a va ajuta sa depasiti aceasta situatie.

Adriana

acum 9 ani

Buna Ziua! am facut o operatie de chist ovarian si am ramas doar cu un ovar, este posibil sa mai raman insarcinata domnu Doctor? nu am mai ramas insarcinata de 4 ani dar ne-am si protejat..de 3 luni am inceput sa facem odata protejat odata nu si tot nu raman insarcinata. Va multumesc anticipat!