Unde găsesc bacteriofag?

Dificultati de inghitire

Postata de MembruMobileApp1519842596 cu 6 ani in urma.

Salut! Am si eu o întrebare, unde găsesc bacteriofag pentru tratarea stafilococului auriu? Am o faringita provocată de această bacterie si nu pot scăpa de această problemă de doi ani în urmă exsudatului faringian mi s-a depistat stafilococul auriu, pe care, din păcate, nu-l pot trata.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-cu-streptococi--stafilococi-si-alte-bacterii/stafilococul-auriu-si-alte-infectii-stafilococice_661

Camelia

acum 5 ani

Si eu caut bacteriofagi pt stafilococul auriu la un copil de 4 ani. De 2 ani de zile i-am distrus flora si iminitatea cu antibiotice. Sper ca exista cineva care mai cauta sau care aduce din Rusia. Daca ati gasit, va rog mult recomandati-mi si mie persoana! Va multumesc!