Probleme la înghițire ?

Dificultati de inghitire

Postata de Stefania cu un an in urma.

Buna ziua! Problema mea este următoarea. Acum o sapt m am înecat singura acasă cu bolul alimentar, m am speriat pe moment, dar după mi a trecut și am mâncat normal, a doua zi i am povestit cuiva cum m am înecat și in momentul resp m am înecat iar, de atunci nu mai pot înghiți, efectiv când ma forțez sa înghit parca mi se încleșteqza Mușchii gâtului și ma înec cu mâncarea! Mi e foarte frica ca o sa ma înec cu mâncare sau ca o sa mor din cauza asta, va rog ajutați ma cu câteva sfaturi și tare sunt curioasa dacă se mai confrunta cineva cu aceeași problema.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Diverse/prim-ajutor-in-caz-de-inec-cu-alimente_18098