XL - S

Diete

Postata de violeta84 cu 14 ani in urma.

Salut,
a incercat cineva XL-S? este bun? are ceva reactii adverse?

Raspunsuri (5)

Psih. Anisia Popa

acum 14 ani

A incercat cineva ca in loc sa manance cat ii trebuie ,,lui", sa manance DOAR cat ii trebuie corpului sau?
Cand intre cele doua ,,nevoi" este o diferenta semnificativa care se traduce prin ,,subponderal" sau ,,supraponderal", este de preferat sa fie cautate si tratate cauzele acestui dezechilibru. Ele pot fi de natura fizica (un tratament pentru o boala care induce si senzatia de foame, o activitate fizica intensa care sa necesite un aport de hrana sporit si dupa o perioada indelungata sa devina un mod de alimentatie, chiar daca s-a revenit la o activitate fizica redusa) sau psihica (tulburari emotionale de diferite cauze si de care putem sa ne dam seama ca le avem sau nu).
In ambele cazuri este de preferat sa rezolvam ACESTE CAUZE pe care le putem descoperi mergand la medic pentru cele fizice si la psiholog pentru cele psihice. Odata descoperita cauza (sau cauzele) tratamentul se adreseaza lor si este recomandat de specialisti. Rezultatele pot fi multumitoare si in special, de durata.
Orice alegeti, sanatate!
,,Leacurile minune" nu stiu cat sunt de bune si reactii adverse, da, sunt.

luminita

acum 13 ani

Doamne, ce m-am saturat de astfel de raspunsuri.
Daca nu sunteti in stare sa raspundeti exact intrebarii puse, nu o mai faceti
Teoria cred ca o stie toata lumea, ai grija ce mananci , fa sport etc ..Nu toti pot sa traiasca "sanatos", unii din noi nu isi permit. Poate in cazul unora motivele kg-lor in plus sunt legate si de alti factori gen tratamente de fertilitate, gena obezitatii samd
Ati incercat XL S ? Daca nu .. vedeti-va de treaba si nu incarcati forumul aiurea..
Daca Violeta vrea sa incerce XLS o sa o faca .. Daca a incercat cineva si poate sa dea un verdict.. o sa o faca macar in cunostinta de cauza .. , ceea ce e preferabil nu ?

symyna27

acum 13 ani

buna. da am incercat xl-s chiar azi le am terminat, nu are efecte secundare, cel putin la mn nu au avut. eu am tinut si un regim strict astea 2sapt si cu pastilele, am dat jos 4kg. acum cauza poate fi doar regimul, nu cred k sunt asa bune, dar depinde de organismul fiecaruia. succes

pryntzzy

acum 13 ani

am inceput si eu de azi xl-s slabire&tonufiere,dar si eu tin o dieta,o sa va anunt de rezultate daca e cineva interesata

alina

acum 13 ani

da sunt ffffff bune