vreau sa slabesccccccc

Diete

Postata de CORNEL17116971 cu 15 ani in urma.

Buna ziua,
Am 21 de ani ,1.66 si 83 de kg,o greutate exagerata pentru varsta si inaltimea mea.De cand ma stiu ma lupt cu kg si desi reusesc sa slabesc cu foarte mare greutate ,cu n diete si totusi nu reusesc sa imi mentin greutatea.Mentionez ca nu mananc mult,nu mananc paine,dar in schimb nu ma pot abtine de la dulciuri,care sunt digura ca sunt cauza principala a situatiei mele.
Va rog mult sa ma sfatutit in leg cu o dieta,cu un medicament care sa imi reduca pofta de dulce,orice care sa dea rezultate.
Astept un raspuns.
Va multumesc.

Raspunsuri (7)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Degeaba faci cure se slaire dupa ureche caci nu se va cunoaste de loc ca ai slabit. Parerea mea este sa te adresezi unui doctor nutritionist. El te va indruma ce dieta sa tii si cat timp. Succes si multa sanatate.

andrei178

acum 15 ani

Daca ai analize endocrinologice bune, daca ti s-a recomandat o dieta sanatoasa si echilibrata, nu-ti mai ramane de facut decat un singur lucru, de care n-ai amintit si care e esential: MISCARE CAT MAI MULTA! Si mai ales afara, nu in casa...Cat despre pastile-minune, cine ti le va recomanda nu cred ca-ti vrea binele, pentru ca pur si simplu nu exista sau iti pot dauna echilibrului organismului. Parerea mea. Numai Bine!

liliana239114451

acum 15 ani

Parerea mea ar fi sa iti faci si nite analize ale glicemiei daca tot nu te poti abtine de la dulciuri. Sa nu fie vreo problema acolo...

gabriela2109

acum 15 ani

Stiu te inteleg si este fff greu sa slabesti cine spune ca e usor se insala.Trebuie sa ai chemare degeaba spui ca de maine ma apuc de slabit deja ti-e pofta de alimentele pe care le ai in mintea ta sa le inlocuiesti.Parerea mea este sa nu renunti la mancarurile tale favorite ci sa iti propui sa le diminuez si eu sunt im aceasta situatie si de azi am inceput sa ma mobilizez in ceea ce inseamna cura de slabire mai tinem legatura mult succes.

iordana1

acum 15 ani

Buna,cum i-am mai zis unei fete iti recomand si tie sa tii regimul cu ceai verde!chiar a dat rezultate.3 cani de ceai verde neindulcit si dimineata inghiti nemestecat putin usturoi(timp de 10 zile)..renunti timp de cel putin 3 sapt la prajeli,sucuri acidulate(doar apa plata),dulciuri nici nu mai zic!Bafta

CARMEN119062

acum 15 ani

draga mea si eu am fost in situatia ta eram disperata dar eu din cauza unor pastile pt ca nu pot ramane insarcinata m-am ingrasat foarte tare de la 65 de kg am ajuns la 86 de kg dar vreau sa-ti zic ca acum sunt fericita am 1 an de cand am slabit si am ajuns la 69 de kg si te sfatuiesc sa faci si tu la fel sa incerci sa nu mai mananci dulciuri eu le-am inlocuit cu niste batoane FIBROBAR,am mancat multe salate si carne sp***a , am facut mult sport si mult masaj te ajuta foarte mult, sper ca te-am ajutat.succes

CARMEN119062

acum 15 ani

si am uitat sa-ti mai zic am baut si un ceai foarte bun ceai de slabit de la NATURAVIT da rezultate.