Vreau sa slabesc.

Diete

Postata de MariusDieta cu 9 ani in urma.

Buna Seara/Ziua Ma cheama Marius si am 14 , 171 si 70 de kg.
As dori sa slabesc si eu ca nu imi place cum arat..
As vrea o reteta ce sa fac, ce sa nu fac , ce sa mananc ,ce sa nu mananc..cand sa mananc.
Va rog ajutati-ma sa slabesc.
Va Multumesc

Raspunsuri (1)

dorina C-tin

acum 9 ani

Se elimina toate alimentele care contin aditivi alimentari, mai ales E 124, 127, 128, 220-228, 230-233, 249-252, 320, 624, 950, 952, 954.
- Se exclud: zaharul si preparatele cu zahar, muraturile, conservele de orice natura, prajelile (in alimentele prajite – carne, cartofi, aluat, paine, se formeaza acroleina si acrilamida, ambele substante fiind cancerigene), alimentele obtinute cu cheaguri si enzime sintetice (lactatele), bauturile racoritoare la pet, otetul de vin, sarea rafinata.
- mancarea nu se va prepara in vase de aluminiu.
Se introduc in dieta alimente care contin substante anticancerigene active, cum ar fi:
- varza proaspata - activeaza o enzima imunostimulatoare si anticancerigena produsa in ficat;
- soia - contine o mare cantitate de coenzima Q10, antitumorala si imunitara;
- cereale integrale - reduc proliferarea canceroasa;
- grepfrut - are in tesutul alb o substanta anticancerigena;
- legume neprelucrate termic;
- germeni de grau (grau incoltit): fortifica sistemul imunitar;
- salata verde, verdeturi: contin acid folic si mangan;
- polen apicol: contine metionina, un acid antitumoral;
- usturoi: contine metionina;
- ceapa: combate in special cancerul ovarian, cancerul la san si cancerul de piele;
- peste proaspat de captura, alge marine - contin seleniu, un mineral antioxidant;
- seminte de dovleac;

Acest regim il tin si eu si bunica mea care are o problema mai grava de sanatate. Eu il tin si ma simt extraordinar. Am slabit aproape 6 kg in 5 saptamani.

Am mai folosit anumite produse pentru detoxifiere: seminte de in, seminte de chia, tinctura de nuca neagra, pelin si cuisoare.

Sanatate! sa imi spui ce efect a avut!