vreau sa slabesc

Diete

Postata de georgiulyca cu 14 ani in urma.

Buna ziua. ma numesc iulia am 37 ani ,1.73 inaltime si 72kg.As dori sa slabesc macar 4kg, ce dieta puteti sa-mi recomandati?

Raspunsuri (10)

Dr. Alice Sirb

acum 14 ani

Acupunctura te poate ajuta sa slabesti cele 4 kg pe care le ai in plus- ea accelereaza metabolismul si scade pofta de mancare intr-un mod natural, fara sa fie agresiv pentru organism.Succes !

mihaela

acum 14 ani

Va pot sta la dispozitie cu o dieta extraordinar de simpla , comoda si eficienta urmata de mine la indrumarea medicului ! Va astept la [email protected] .

lidia

acum 14 ani

trimite dieta sa o incercam si noi .multumesc

Mimi

acum 14 ani

Eu am slabit 10 kg intr-o perioada de 3-4 luni urmand o dieta recomandata de nutritionista mea.
Mic dejun:o cafea
un bol mic de cereale simple(fara ciocolata sau zahar)cu lapte slab
Dupa 2 ore un fruct-Nu banane sau struguri

La amiaza:o supa sp***a de legume(doar daca doriti)
150grame carne sp***a(peste,piept pui,curcan)pe gratar sau fiarta
o salata
Intra mese se consuma un iart slab sau un fruct
Seara :un bol mic supa daca doriti
salata cu un ou fiert sau fara
A nu se uita,multa apa.
E greu sa incepi aceasta dieta dar odata ce te-ai obisnuit o sa fie mai usor.
Mult succes

georgiulyca

acum 14 ani

multumesc .am sa o incerc.

Alina Iatan, recuperare medicala

acum 14 ani

buna Iulia! Ma numesc Alina Iatan si de doua luni am o pacienta care a slabit 19 kg cu ajutorul unei diete disociate nu grea, combinat cu un program de fitness si masaj anticelulitic. deci de la 100 de kg a ajuns la 81 in 8-9 sapt. si continua sa slabeasca, mentonez ca e foarte ambitioasa si nu se abate de la reguli.deci, daca vrei poti! luni avem cartofi ( fierti, copti),marti salate ( rosii, salata, castraveti, ardei) doar cu putina sare si ulei de masline, miercuri mere, joi orez fiert, vineri iaurt sau branzica dietetica, poti servi cu putina mamaliguta daca simti nevoia de ceva cald,sambata pui la gratar, iar duminica la alegere orice zi a sapt preferi. bafta!

georgiulyca

acum 14 ani

multumesc foarte mult cred ca pot sa o tin.

Alina Iatan, recuperare medicala

acum 14 ani

ma bucur! sper sa reusesti si sa fii multumita, sa te simti bine in pielea ta! am uitat sa iti precizez caci in prima saptamana a slabit 8 kg, apoi 2, 3, apoi deloc, dar s-a mentinut...asa ca bafta si sa ma tii la curent! te incurajez! o sa fie bine!

Mimi

acum 14 ani

Da,intr-adevar trebuie sa ai foarte multa ambitie sa nu te abati de la aceasta dieta..Am incercat-o si eu dar mi-a fost greu sa mananc zile la rand doar aceeasi leguma sau fructe.
Oricum,mult succes celor care incep aceasta dieta

Ionut

acum 14 ani

Salut,
pentru problema dv. va recomand sa va adresati unui kinetoterapeut care a va lucra masa musculara cu programe de gimnastica tinta si tehnici FNP/PNF, dupa ce va va evalua. Va mai recomand inotul, facut in reprize de 2-3 ori pe saptamana a cate 2 ore maxim daor sub supravecherea antrenorului. Dietele drastice duc doar la rezultate de moment, si daca nu sunt completate cu exercitii fizice care sa aiba la baza izometrie.