vreau sa slabesc !!

Diete

Postata de laurika2u cu 14 ani in urma.

Am 21 de ani ,1,65 si 60 de kg. Problema e urmatoarea:Imi doresc sa slabesc aproximativ 5 kg. Nu sunt pofticioasa dar nici foame nu pot sa rabd. Sport as face dar am probleme destul de mari cu spatele,si niste dureri groaznice,la orice efort cat de mic.
Nu pot sa zic ca sunt grasa,dar am "sunculite" destul de mari pe solduri si pe burta. De 3 zile tin dieta cu ciorba de varza si nu mananc aproape nimic, beau si ceai rosu chinezesc,dar slabesc doar la fata,sunt foarte palida,si incep sa am ameteli.
Ce imi recomandati sa fac? Ma gandeam sa iau o centura de slabit,dar nu stiu daca ajuta la ceva. As face orice pentru ca nu ma simt deloc bine in corpul meu.

Raspunsuri (10)

iulia-clarisa

acum 14 ani

Iti doresc sa ai vointa multa si sa slabesti, eu una nu iti recomand aceste diete pe care le tii tu pentru ca, zilnic, ai nevoie de multe vitamine, carbohidrati, precum si alte alimente pentru a nu-ti afecta sanatatea ta. de aceea aceste amteli si faptul ca te uiti in oglinda si te vezi sp***a si palida. Incearca sa mananci 3 mese pe zi si acestea reduse cantitaiv si sa bei mult ceai si supe de legume care sunt foarte gustoaese.
Mananca cas, sunca presata(este sp***a), crenvusti de pui, renunta la paine timp de o luna, mere, compoturi, DAR MANANCA! O sa vezi ce pofta de viata o sa ai si de a te simti si multumita de kilogramele pe care le vei da jos!
Iti doresc multa sanatate si sunt sigura ca vei reusi!

mikmok

acum 14 ani

Nu cred ca te va ajuta centura in vre-un fel. Daca zici sa ai 'sunculite si burtica', nu vei scapa de ele prin infometare. Parere mea este sa-ti cumeri un ceai verde antiadipos pe care sa-l bei seara, inainte de culcare, te va ajuta.

Cotzofanescu

acum 14 ani

Poti sa incerci sa faci sport

laurika2u

acum 14 ani

Acum fac fizioteraptie,ma doare spatele la orice miscare. Am facut baschet 7 ani ,pana acum un an de cand am problemele cu spatele,si de atunci am inceput sa pun pe mine.Acum tin o dieta si am slabit 3 kg,dar "sunculitele" sunt tot acolo,in schimb am slabit foarte mult la fata , :(

liviutza

acum 14 ani

:)

liviutza

acum 14 ani

eu nu mai mananc paine..si am mai slabit

liviutza

acum 14 ani

incearca sa mananci si multe fructe..

DANIELA80

acum 14 ani

Cel mai corect,din punctul meu de vedere este sa consulti un nutritionist,care te va indruma corect ce fel de dieta sa tii.
Succes!

Maria

acum 10 ani

E foarte rau ca nu poti fce sport, p/u ca prin miscare intensiva o sa obtii rezultate uluitoare. Eu am tinut foame 10 zile si am slabit aproximativ 9 kg, dar am facut lucrul acesta p/u ca imi place sa fac multe experimente pe organismul meu si imi asum toate responsbilitatile. Cei drept inainte de a face foame am facut sport undeva 3 luni jumatate. Dupa regimul de foame mi-am schimbaat foarte multe in organism, chiar si felul de a ma alimenta, mincam sanatos, la ora si absolut orice, desigur in cantitati mici si desigur o 1 de sport. Eu iti urez succes si sunt sigura ca vei gasi taria de caaracter sa lupti cu propriul tau organism.

Demian Ghita

acum 7 ani

Cum as putea sa slabesc