vreau sa ma ingras

Diete

Postata de Alina364125789 cu 15 ani in urma.

Am 34ani cu 2 nasteri la activ, greutate 53kg la o inaltime de 170cm. Regimul meu alimentar este unul normal: micul dejun copios la 10am, pranzul la 2 sau 3pm si cina 9pm copioasa ca si micul dejun. Sunt atenta sa mananc grasimi, carne. Consum multe dulciuri, grasimi si carbohidrati, dar degeaba. Sunt sanatoasa tun, am facut analize special in acest scop: nu am probleme cu glanda... Stie cineva ce mai pot face?

Raspunsuri (4)

carmen658

acum 15 ani

Buna Larisa,
Ar trebui sa mergi sa te consulte un medic nutritionist ca sa-ti dea o dieta de ingrasare - daca asta doresti. Cu respectiva dieta primita de la el in urma consultului cu siguranta te vei ingrasa. Asa ca nu mai sta pe ganduri si incearca si varianta asta. Succes si sa ne tii la curent.

B.3

acum 15 ani

am aceeasi inaltime ca tine si am avut greutatea de 53 kg pana pe la 34 de ani..acum am 36 si greutatea a mai crescut cu 3 kg..o sa razi poate dar ce m-a ajutat sa mai pun cateva kg pe mine a fost sportul.am facut exercitii pt marirea masei musculare si dupa cateva luni am obtinut si rezultatele asteptate si cresterea poftei de mancare totodata.am luat si vitamax 3 luni la rand si acum pot spune ca sunt multumita de aspectul meu.nu am introdus grasimi in alimentatie ci cat mai multa branza,carne,ciuperci etc. tot ce contine proteina.am momente cand imi spun ca as vrea mai multe kg insa vazand cate doamne se chinuie sa slabeasca ma simt o fericita!multa sanatate

Alina364125789

acum 15 ani

Multumesc mult misi. Asa cred ca voi face...

Alina364125789

acum 15 ani

Iti multumesc mult Anga, dar asi vrea sa te intreb ce fel de exercitii? Pentru ca am incercat si cu sportul dar nu a dat rezultate...