Vreau sa ma ingras

Diete

Postata de Iulia Cristina122997 cu 15 ani in urma.

Hello! sunt fata, am 15 ani, 1,61 m si 45 kg si vreau neaparat sa ma ingras insa am nevoie de putin ajutor si de ceva sfaturi. pana acum cea mai mare greutate pe care am reusit sa o ating a fost doar de 47 kg insa, din pacate nu am reusit sa o mentin. de obicei mananc foarte putin: dimineata deloc, la pranz o supa si un fel doi putin mai consistent zic eu ( gen cartofi prajiti, musaca, fripturi etc.) iar seara ceva dulce dar foarte rar. daca o saptamana mananc ca un om normal ( ma refer la 3 mese/zi + gustari intre mese),apoi 3-4 saptamani pofta de mancare imi dispare complet odata cu cele cateva sute de grame pe care am reusit sa le pun in ultimele zile si odata cu buna mea dispozitie ( meniul meu p o zi intreaga fiind cel d mai sus). problema greutatii este una extrem de delicata pt mine. m-am gandit sa iau suplimente alimentare gen proteine sau carbohidrati insa imi este teama sa nu imi afecteze dezvoltarea. am incercat sa urmez mai multe programe de ingrasare insa nu am reusit in ceea ce mi-am propus. sincer nu prea stiu ce sa mai fac asadar orice sugestie din partea voastra este binevenita. multumesc anticipat.

Raspunsuri (10)

andrei178

acum 15 ani

Intra la profilul meu si vezi la intrebarea mea similara ce raspunsuri am primit. poate te ajuta cu ceva sugestii. Numai Bine!

Nora5

acum 15 ani

Buna
La aceasta varsta nu cred ca ar trebui sa-ti faci probleme, in timp te vei ingrasa, dar daca asta iti doresti incearca sa iei vitamine si mananca produse cu multe calori(exclus mancarea fast food).
Numai bine

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Cum ti-a zis si Sheila, la varsta ta nu cred ca este cazul sa-ti faci probleme legate de greutate. Esti in crestere si ai timp sa iei si in greutate. Ai grija sa nu o dai in extrema cealalta si pe urma sa intrebi de retete de slabit.
Numai bine!

Octavian17124520

acum 15 ani

incearca sa servesti micul dejun pe la ora 13,pranzul pe la ora 17, si vreo doua cine pe la ora 22,repectiv ora 1.dimineata este suficient vreo doua cafele. Incearca succes garntat,iar cand vei ajunge la 18 ani mai poti sa adaugi inca 2-3 beri pe zi !

Adina92

acum 15 ani

am o dieta speciala bazata pe produse cu aloe vera.am folosit-o cu succes. smarti_vs@yahoo,com

anonim

acum 13 ani

si eu vreau sa ma ingras dar nu reusesc. am reusit in vara dar acum am slabit din nou. mancam de 2 ori pe zi dar mancam mult si cu pofta incearca si tu

Nicolae Doru

acum 11 ani

Pentru informatii cum puteti slabi, ingrasa, sau controla greutatea contactati-ma pe adresa de mail [email protected]

diana

acum 10 ani

Hei aceeasi prob am si eu :( am 14 ani si am 44,60 kg vreau sa fiu si eu mai grasuta unpic :| .. e tare naspa ..

ramona dumitrache

acum 10 ani

Draga mea sfatul meu stii care este? asculto pe prietena ta ce iti zice in fiecare dimineata mananca niste margarina pe paine impreuna cu niste drojdie amestecata cu miere mai inteles asa fac si eu in fiecare dimineata bine inteles si eu am 15 ani si am fost si eu ca tine 45 sau 47 de kg dar acum am 53,950 km este bun si sanatos sa mananci asa cum tiam sugerat eu.credema va fi cel mai bine

oana maria

acum 10 ani

salut
eu am 1.55, 32 kg, 32 ani nu ma mai suport. AJUTOR