Vegetarianismul

Diete

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Buna ziua
Eu tin un regim cu Herbalife si doream sa stiu daca este bine deoarece multe persoane spun ca dupa intreruperea pastilelor se ingrasa mai mult.Este adevarat?

Raspunsuri (3)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

Cum se poate ca o persoana cu un regim lacto-ovo-vegetarian sa aibe colesterolul marit ,respectiv 270?

acum 16 ani

Buna,
depinde in ce consta dieta. In general te ingrasi in urma unui regim foarte strict in urma caruia revii la o alimentatie normala. daca in momentul in care urmezi regimul cu Herbalife ai renuntat la multe dintre alimentele pe care le consumi in mod normal (ex:paine, dulciuri, carne, cartofi), este foarte posibil ca in momentul in care revii la o alimentatie normala sa iei in greutate; de aceea regimurile stricte nu sunt indicate; Iti urez bafta

carmen loredana86543

acum 16 ani

Colesterolul poate fi marit la o persoana cu regim lacto-ovovegetarian deoarece aceasta poate fi genetic predispusa la hipercolesterolemie. Colesterolul din organism provine din 2 surse - din alimentatie - sursa ce poate fi influentata de noi, insa nu este foarte importanta si din sinteza hepatica de colesterol - care este dependenta de zestrea noastra genetica - cu care ne-am nascut. Se pare ca in cazul tau exista o dislipidemie familiala.