sotul meu are115kg

Diete

Postata de alex72131993 cu 15 ani in urma.

sotul meu are tensiunea mareceva intere18si 20,is-au prescris niste medicamente dar si faptul ca ar trebui sa slabeasca are cam 115kg la 1.75,stie cineva o reteta de slabit benefica????ajutati- ma!

Raspunsuri (2)

acum 15 ani

Buna,

Ac***a in vedere ca nu este vorba despre o simpla scadere in greutate de cateva kilograme, cel mai indicat este sa vizitati un nutritionist; in cazul in care este vorba despre obezitate, va fi necesar un program de slabire, pe care doar nutritionistul poate sa il stabileasca in urma unor analize.

Urmarea unei diete oarecare este o mare greseala; de regula, curele de slabire duc la scaderea in greutate, dar in scurt timp se depune un numar dublu.

Incercati sa luati decizia corecta; este vorba despre sanatate si nu se merita sa riscati!

Numai bine!

marius208111671

acum 15 ani

Sunt consultant nutritie, trimiteti-mi pe mail datele personale ale sotului pe mail pentru a va explica ce aveti de facut. Dar, cel mai important: sotul dumneavoastra isi doreste sa slabeasca?