Slabit

Diete

Postata de DenisaS cu 12 ani in urma.

Cum pot slabii repede si sanatos. Am 1,64 de inaltime, 66 kg si 25 de ani. As vrea sa slabesc 7 kg.

Raspunsuri (5)

Maya_Popescu

acum 12 ani

Buna, Denisa. Aceeasi problema am avut-o si eu. Am incercat sa slabesc tinand diverse diete, dar fara rezultat. Pana intr-o zi cand o prietena mi-a spus ca exista suplimente alimentare care te pot ajuta sa slabesti in mod natural. Am cautat pe internet si am gasit foarte multe produse. Dintre ele am incercat Colon Cleanse si Acai Berry. E o combinatie perfecta. In 4 sapatamani am dat jos 4 kg. Sunt foarte multumita de rezultat. Bineinteles ca am avut grija si ce mananc, in sensul ca am consumat foarte multe fructe si legume si am baut in fiecare zi minimum 2,5 l lichide. Daca vrei alte detalii ma poti contacta la adresa [email protected]. Succes!

DenisaS

acum 12 ani

Multumesc mult ptr raspuns Maya. Nu am folosit niciodata pastile de slabit...adevarul e ca am incercat sa le evit mereu. Sunt si nu sunt indicate pentru sanatate. Am tinut o cura de slabire acum 2 luni si reusisem sa dau jos 4 kg, dar cum de obicei se intampla cu dietele, cand renunti la ele incepi sa pui la loc tot ce ai pierdut si ceva in plus. Sincera sa fiu nu stiu care ar fi cea mai indicata dieta. Acum un an si 9 luni m-am lasat de fumat si a fost cand am inceput sa ma ingras. Fac exercitii, dar nu zilnic. Nu stiu ce sa fac, nu as vrea sa incep cu pastile de slabit.

Maya_Popescu

acum 12 ani

Ideea este ca suplimentele pe care le-am luat eu sunt naturale 100% si nu provoaca dependenta. Sunt importante ca ajuta corpul sa se detoxifieze. In primul rand e nevoie de detoxifiere atunci cand slabesti si mai ales ca ai si fumat. Si iarasi e foarte important sa bei multa apa pentru ca ajuta la eliminarea toxinelor din organism.
Nu incerca diete drastice care tin o luna sau 2, trebuie sa-ti schimbi in totalitate stilul alimentar. Cu putina ambitie o sa reusesti! Toate cele bune!:)

sanatate

acum 12 ani

Buna Denisa, ca si Maya iti recomand cu cea mai mare incredere suplimentele alimentare, dar, spre deosebire de ea, eu am folosit Detox si Sveltform. Ideea este ca am dat jos in 2 luni peste 9 kg. Spre deosebire de diete, care au efecte reversibile, suplimentele sunt mult mai eficiente si, mai ales, sunt 100% naturale. La fel, iti recomand sa consumi multa apa, 2-3 litri zilnic, asta e foarte important. Daca vrei mai multe detalii ma poti contacta la adresa [email protected]. Felicitari ca ai reusit sa lasi tigarile, asta chiar e o mare realizare ! Multa sanatate !

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

intradevar in functie de persoana, de starea de sanatate, de determinare, pot fi folosite cu succes sau nu suplimentele alimentare. totusi, de-a lungul timpului s-a constat ca orice cura agresiva de slabit dauneaza organismului indiferent de metoda aleasa sau de medicamentele administrate. personal va recomand un consult la un medic nutritionist pentru o dieta adecvata organismului dumneavoastra.
totusi, calculand acum indicele dumneavoastra de masa corporala (24.5kg/mp), constat ca nu aveti un exces ponderal important, incadrandu-va la limita superioara a normalului, de aceea cred ca optimizandu-va stilul de viata cu mai mult efort fizic si o dieta adecvata puteti ajunge fara prea mult stress la greutatea ideala.

pentru mai multe detalii despre aceste diete, va recomand urmatoarele articole: //sfatulmedicului.ro/index.php?module=searchSphinx&search=1&words=dieta+slabire

va urez o zi buna