Regimul alimentar in cancer

Diete

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

am neoplasm bronhopulmonar drept operat,si momentan urmez tratament cu citostatice.as dori sugestii cu privire la un tratament naturist adecvat

Raspunsuri (9)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

Nu inteleg de ce medicii nu recomanda SI tratamente naturiste,daca bolnavul ii cere sfatul.Nu au ce sa strice,dimpotriva, ajuta. Ce pierd ei daca ii incurajeaza pe bolnavi sa asocieze cele doua tipuri de tratament ?

comentarii utilizatori

acum 16 ani

Am avut o lovitura la san, de atunci aveam dureiri. La scurt timp mi-a aparut un nodul. Am facut mamografia, iar diagnosticul este de chist infectat. Am mers la medic oncolog chirurg si mi-a spus ca singura solutie este operatia. As vrea sa nu se ajunga aici!!! V-a rog recomandati-mi alt remediu.

comentarii utilizatori

acum 16 ani

as dorii sa se vorbeasca mai clar.multi dintre noi nu intelegem si nu stim ce sunt lipidele, glucidele. ce alimente trebuie sa consumam in aceste diete.ce ceaiuri sunt bune si eficiente.va multumesc.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Doamna,sau folositi citostatice si alte tratamente medicale,sau metode naturiste (dixit prof.Ghilezan de la Cluj!Eu am avut,de 4 ani,cancer bronhopulmonar de gradul IV,incurabil,cu metastaze la creier si la suprarenala,ambele operate.
Acum,din p.d.v. oncologic,nu mai am nimic!

ana

acum 10 ani

Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu mai multe detalii deoarece si tatal meu a fost diagnosticat cu neoplasm bronhopulmonar cu metastaze la creier...ce putem face?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

as dori sa stiu cum pot face o dieta personalizata pt cacer intestinului subtire

elena

acum 13 ani

eu m.am vindecat de edem cerebral prin bioenergie. va recomand pe roberto grasa nutu si sotia acestuia, care mi.au schimbat viata si mie si familiei mele (mama mea a avut cancer uterin si la rinichi)

Cosmin

acum 13 ani

www.cancer-information.eu aici gasesti tot ce vrei despre cancer

Utilizator11641645424

acum 2 ani

Bună ziua ma numesc Bugeanu Stelian Romeo am cancer ( tumora malina periferica de grad înalt foarte agresivă) și vreau sa urmez pe cale naturist. Va rog frumos ce îmi recomandati?.