regim fara carne

Diete

Postata de popa40118952 cu 10 ani in urma.

salut
ce se intimpla daca renunt la carne(pui,porc ,vita ,peste,etc)?pur si simplu nu-mi place.mai mult imi plac brinza,laptele batut si ouale

Raspunsuri (3)

Carmen

acum 10 ani

se intampla numai lucruri bune. succes!

popa40118952

acum 10 ani

tb sa iau suplimente cu fier?

FreeStyle11

acum 10 ani

Fierul il gasesti si in vegetale, deci nu e nevoie.Daca renunti la carne nu se intampla nimic rau, asta e sigur.Lactatele si ouale iti asigura necesarul de proteine dar exista si legume bogate in ele.Carnea poate sa fie toxica daca este consumata in exces si mai ales prajita.Asa ca faci foarte bine ca renunti la ea.Insa poti consuma peste, are grasimi foarte sanatoase si plus de asta este foarte usor de digerat.