Probleme cu greutatea

Diete

Postata de Balaci Oana cu 11 ani in urma.

Buna seara ! Ma numesc Oana si am 20 de ani...in urma cu 5 luni am inceput sa iau in greutatea grav de tot,desi mananc la fel de regulat ca si inainte... am ajuns sa iau in greutate 6-7 kg de la 49 de kg .Trbuie sa mentionez ca am inaltime 1,56 m .Plus ca eu daca beau un pahar de apa ma si balonez.. va rog ajutati-ma si dati-mi cateva sfaturi cum sa elimin aceste kg neplacute ! Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa efectuati o evaluare clinico-biologica ( inclusiv endocrinologica) pentru a exclude o anumita afectiune. Ulterior, consultati un medic nutritionist care sa va explice un regim igieno-dietetic .

s

acum 11 ani

Am citit pe net ca ajuta foarte mult sa itzi reglezi aceasta problema uleiul de peste sau grasimea de peste, caci uneori si pe baza nefericirii se pot acumula aceste kg.
Uleiul de peste contzine niste substantze care ajuta la inlaturarea acestei stari.
Cauta sa faci sport, si atunci toate se vor rezolva.
Sanatate.