Prea multe fructe ingrasa?

Diete

Postata de Danuta05 cu 11 ani in urma.

Pot spune ca mananc mai multe fructe..adica pe la ora 17.00 mananc putin pepene..si pe la 18.00 mai mananc ceva fructe cum ar fii perele sau prunele..
Unele persoane spun ca ingrasa..insa eu nu stiu ce sa mai cred..sa mananc sau sa nu mai mananc?

Raspunsuri (3)

ala bala

acum 11 ani

E adevarat ca anumite fructe ingrasa daca sunt consumate excesiv.
Printre cele mai benefice fructe: afine, zmeura, mure, cirese, capsuni, portocale, kiwi, mere, grapefruit, banane, ananas, pere, piersici, struguri si prune. Eu pe astea ma concentrez si din astea cumpar saptamanal.

Danuta05

acum 11 ani

eu cred ca si pepenele indiferent ca este verde sau galben este bun, lamaia

dorudopp

acum 11 ani

aveti dreptata amandoua
-fructele ingrasa
-se mananca in general pana in ora 14, nu seara-produc aciditate
-nu beti sucuri de fructe-mai bine un fruct crud
in rest-fara grasimi si prajeli.
cu bine
doru