pentru ingrasat

Diete

Postata de mihaela215120793 cu 15 ani in urma.

Buna ziua.Am 26 ani,187 cm si 65 kg,imi puteti recomanda o dieta pentru ingrasat sau o clinica de specialitate(am urmat diferite tratamente cu vitamine,siropuri,etc,dar fara efecte.Mentionez ca nu am suferit de nicio boala cronica sau de vreo interventie chirurgicala.
Va multumesc!

Raspunsuri (7)

Nora5

acum 15 ani

Urmeaza o dieta de ingrasare care iti poate asigura un surplus de calorii.
Consuma urmatoarele grupuri de alimente
lactate: lapte, branza, iaurt, inghetata;
carne: peste, pui, porc, vita;
legume: consumate proaspete, inghetate, conservate, sucuri;
fructe: proaspete, inghetate, uscate, sucuri;
cereale: paine, paste, briose, clatite, orez.
Evita cofeina si nicotina, mananca tarziu in noapte ori de cate ori iti este foame dar dupa masa relaxeazata pentru a lasa organismul sa asimileze.
Numai bine

simona546

acum 15 ani

Da pot sa iti recomand,pe messenger ma poti gasi

costel59

acum 15 ani

incearca sa mergi la sala si sa mananci echilibrat si bine!adica cu surse de proteine, carbohidrati etc

Madalina82

acum 15 ani

cine vrea sa se ingrase garantat id meu e extrem82

stoenoiu geni violeta

acum 7 ani

Am 19ani 1:55 45 de Kg vreau sa ma ingraas urgent ce imi recomandati?

.mirela mirela

acum 7 ani

Bună seara am 26 ani și am 42 kg ce am recomandat și mie sa mai mă an grași Mulțumesc

Utilizator11639704022

acum 2 ani

Bună as vrea sa ma îngraș am 1,70 m 21 de ani și 42 de km am încercat toate vitaminele posibile am făcut și analize sunt complect sănătoasă dar nu reușesc sa ma îngraș pofta de mâncare am mânaci mult dar tot nu se prinde de mine ce as putea sa fac sa ma ingras