O cura de slabire sau pastile?

Diete

Postata de julie24 cu 11 ani in urma.

Am 24 de ani, 89,5 kg , 1,75 m ... Nu reusesc sa slabesc in mod traditional mai mult, adica doar prin sport si mancat la timp si mai putin. Ajung la 86 kg si urc inapoi fara sa''mi schimb modul de viata.

Sunt fumatoare si sunt si mama. Am o fetita de 2 anisori si jumatate. De la sarcina mi''a ramas pielea intinsa,vergeturi, si am un surplus de grasime la buric in jos si la solduri cate putin, dar inestetic.

Va rog sa imi dati un sfat, O DIETA sau NISTE PASTILE care isi fac efectul. Vorbiti din proprie experienta si spuneti''mi daca si cum au functionat pentru voi.

Mersi tuturor.

Raspunsuri (4)

Carina

acum 11 ani

ca sa aiba rezultate, dieta tb personalizata pt tine. daca vrei sa vizitezi un medic nutritionist competent ti-o recomand pe dr Mihaela Ursache (delta hospital)

julie24

acum 11 ani

Eu sunt din Onesti, judetul Bacau. Aceasta doctorita de care mi''ai zis in ce oras este?

ilinca

acum 11 ani

Uite aici o dieta care da rezultate garantate si e si foarte sanatoasa :

ziua 1-3 - orez fiert - daca puteti manca o tona nu-i niciun fel de problema
ziua 4-6 - cartofi fierti - daca puteti manca un vagon nu-i niciun fel de problema
ziua 7-9 - piept pui sau peste la gratar - poti manca toata balta
ziua 10-12 - lactate - cat poti (mai degresate - reteta era cu branza dulce Fagaras)
ziua 13-15 - fructe si legume - cat China, dar fara fasole, mazare, porumb, (cine are probleme stie care-ngrasa)

Tot ce-i mai sus se prepara fara sare, fara condimente (poate doar patrunjel, marar, lamaie - ca sa nu fie atat de sec)

Nu stiu cum se numeste dieta dar am mai auzit de ea si se stie ca de efecte geniale, cam in jur de 1 kilogram pe zi nu sunt sigura.. oricum se slabeste foarte rapid si garantat!

Mult succes, uite-mi mail-ul [email protected] sa ma tii te rog la curent daca ti-a mers, crede-ma tine-o ! E calea buna spre a slabi, daca vrei o putem tine impreuna si ne conversam prin mess ca sa ne fie mai usor sa ne motivam :) Eu am 60 de kile si vreau sa ajung la 54, o pot incepe cand incepi tu si chiar te-as ruga sa o tinem impreuna ca sa imi fie si mie mai usor, sunt o mare pofticioasa...
Iti astept raspunsul !

Dr. Enculescu Dan-Anton

acum 11 ani

daca sunteti din bucuresti puteti veni la clinica sanador vineri seara .Cu ajutorul meu daca respectati strict ce va recomand puteti slabi 9 kg in doar 2 luni.