Nutritie

Diete

Postata de nakeD cu 12 ani in urma.

Buna ziua ! M-ar interesa parerea unui medic nutritionist sau cineva priceput in acest domeniu. Am 18 ani , 61 kg , si inaltimea de 1,71 m . Masa musculara se dezvolta cand fac exercitii de durata lunga fapt care ma face sa inteleg ca am fibra musculara alba ... din cate m-am interesat despre tipurile de fibre. Sunt la liceul sportiv . M-ar interesa o dieta care sa ma ajute sa pun in greutate pe mine .. a-si vrea sa am cel putin 70-75 kg in conditiile in care fac sala pentru a-mi mentine masa musculara. Daca aveti nevoie de o lista despre ce imi place sa manc va rog sa specificati si am sa las un mesaj .

Va multumesc !

Raspunsuri (2)

VALI

acum 12 ani

Nu stiu foarte mult ,dar stiu ca trebuie sa manînci foarte multe proteine,adica carne macra si mai ales de curcan ,binenteles ca nu prajita ,fiarta la gratar sau la cuptor,mezelurile slabe in grasimi ,sper ca te-am ajutat,dar poti sa mergi la o sala de sport si aici au instuctori care te pot ajuta,bafta

nakeD

acum 12 ani

Merg la sala de forta dar a-si vrea sa aud parerea unor oameni mai experimentati in domeniu.

Multumesc pentru raspuns si mai astept in continuare alte pareri.

O seara placuta.