Nutritie

Diete

Postata de daniel25129141 cu 15 ani in urma.

Buna! Am fost la un nutritionist, pentru ca am 47-48 de kg la 1,67 ina;time si mi-a recomandat o "dieta" ca sa ingras,dar a trecut cam un an si nu pot trece de 48 de kg. Credeti ca are vreo legatura cu tiroida? Multumesc!

Raspunsuri (2)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Un doctor nutritionist stie cel mai bine ce sa-ti dea. Eu spre exemplu am o cunostinta care merge la acest medic pentru ca vrea sa slabeasca, dupa reteta, i-a prescris si niste medicamente pentru a nu-si da glanda tiroida peste cap.La doua saptamani merge si o cantareste si ii da alta reteta. Ar fi bine sa-ti schimbi medicul. Sanatate

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Ar fi bine sa-ti faci un control la endocrinolog, ca sa vezi daca sunt probleme cu tiroida.
Numai bine!