Nuca de cocos

Diete

Postata de Sari cu 10 ani in urma.

Buna,
Am aflat despre laptele din nuca de cocos ca este o adevarata sursa de sanatate, pentru orice boala.Ma poate ajuta cineva sa aflu cum pot sa scot acel lichid din nuca aceea foarte tare?
Am incercat diverse metode si nu am reusit.

Va multumesc

Raspunsuri (3)

of of

acum 10 ani

foarte simplu: dai doua gauri cu o masina de gaurit sau tirbuson. Una ca sa se scurga apa de cocos si alta ca sa intre aerul. apa de cocos scoate metalelel grele din creier mai ales. De aceea e nuca, ca si capul. La toate bolile nu ajuta...dar ajuta la scos aceste metale care sunt o mare pacoste. Aproape la fel de eficient sunt pastile de DMSA pt. scos metale grele din corp.

Sari

acum 10 ani

Multumesc

Iuliduli

acum 9 ani

Exista cutii cu lapte de cocos, nu te chinui sa scoti laptele din ea, ca oricum ce vine la noi sunt toate uscate si nu mai au laptele ala inauntru.