Metoda de ingrasare

Diete

Postata de Lidia. cu 9 ani in urma.

Buna,
Tind sa cred ca voi ramane asa toata viata si ideea aceasta deja ma afecteaza psihic.Nu doar pentru ca mi se aminteste zilnic faptul ca sunt prea sp***a si urata, dar nu am deloc energie,ma trezesc exagerat de greu dimineata, iar atunci cand depun efort fizic simt nevoia imediat sa ma odihnesc
Am 22 de ani, 1.75 m inaltime si de obicei 45-46 kg.
Sunt casatorita,sunt studenta la Farmacie si mai toata ziua o petrec la birou, intr-o pozitie incorecta, studiind...
Suplimente alimentare,vitamine,calciu ,etc, mi s-au administrat oarecum obligat inc a din copilarie,dar fara rezultate prea bune.
Pofta de mancare de obicei exista,as putea sa mananc un meniu normal odata la 3 ore.
Recunosc, problema principala este stresul...
Dar totusi, nu exista o posibilitate de a pune niste kilograme in plus?

Raspunsuri (5)

aspen

acum 9 ani

Starea de oboseala si lipsa de energie permanenta este un simptom foarte comun celor ce au probleme cu tiroida.
Ar fi indicat sa-ti verifici nivelul de vitamina D, fier, magneziu si potasium.
De asemenea, sa nu suplimentezi niciodata doar cu calciu! Neaparat sa adaugi si vitamina K2, fiindca ea este cea care ghideaza calciul in oase si dinti. Fara K2 calciul se depune in artere, ceea ce duce la ateroscleroza.

lauriciu

acum 9 ani

Buna Lidia!Si eu doream sa ma ingras si m-am plans toata adolescenta mea ca sunt prea sp***a si nu numai asta dar exact despre ce spui cu lipsa de energi,vitalitate,stare de oboseala...si abia anul acesta la 24 am gasit o solutie care chiar functioneaza.M-am ingrasat anul acesta 4kg. si ceva astfel ca de la 48 am ajuns la un 53 dar trebuie sa ajung la un 57kg. Ce am facut?Am urmat un program personalizat de nutritie! Te pot ajuta si pe tine cu problema asta dar trebuie sa vb in privat sa iti spun exact despre ce este vorba si chiar sa ne intalnim sa vezi mai multe!Iti las un nr de tel:0721999048 Laura

Ana

acum 8 ani

Va rog,ma puteti ajuta si pe mine,am aceeasi problema ca Lidia!

lauriciu

acum 9 ani

Ah am gresit:"si abia anul acesta la 24" 24 de ani vroiam sa scriu :)) scuze
A si am uitat sa scriu ca aveam 1.73h la 47 - 48 kg. :D

iulia

acum 9 ani

contacteaza-ma si te pot ajuta! 0733816311