medicamente de slabit

Diete

Postata de FLORIN54117367 cu 15 ani in urma.

am probleme cu greutatea iar un regim imi este foarte greu sa-l tin.cineva mi-a recomandat niste pastile din China pe care deja le-am cumparat dar tot prospectul este in limba chineza,nu scrie nimic nici macar in engleza.Se ia una dimineata ,iar efectul este de a taia pofta de mancare.Se numesc "QUMEI",cutia este de culoare galbena,iar pastilele la fel.As dori ,va rog, sa-mi spuna si mie cineva daca a auzit despre aceste pastile si daca stie ceva despre reactiile adverse s-au alte recomandari.Nu le-am inceput inca ,astept niste sfaturi.Va multumesc.

Raspunsuri (2)

acum 15 ani

Buna Viorica,

Stiu ca exista niste medicamente de slabit chinezesti, gen Reductil, care se numesc QUMEI by Taiji. Ambalajul este galben iar folia verde...
Substanta activa - sibutramine.

Atentie!!!
Aceste sunt recomandate in tratarea obezitatii si trebuiesc administrate alaturi de o dieta saraca in calorii.
Acest medicament este gandit pentru a ajuta persoanele obeze in luipta cu kilogramele si actioneaza la nivelul creierului, taind pofta de mancare.

Doza recomandata difera de la pacient la pacient si trebuie stabilita in urma unui control medical:
"The dose of QUMEI sibutramine will be different for different patients. Follow your doctors orders or the directions on the label . The following information includes only the average doses of sibutramine. If your dose is different, do not change it unless your doctor tells you to do so."

Efecte adverse:
- Dureri de spate,
- Constipatie, indigestie,
- ameteli, gura uscata,
- migrena, inflamarea mucoasei nazale,
- dureri in timpul menstruatiei, etc
QUMEI SIDE EFFECTS:
All medicines may cause side effects, but many people have no, or minor, side effects. Check with your doctor if any of these most COMMON side effects persist or become bothersome:
Back pain; constipation; dizziness; dry mouth; flu-like symptoms; headache; increased cough; increased or decreased appetite; indigestion; joint pain; migraine; nasal inflammation; nausea; nervousness; painful menstruation; sinus inflammation; sleeplessness; sore throat; upset stomach; weakness.
Seek medical attention right away if any of these SEVERE side effects occur:
Severe allergic reactions (rash; hives; itching; difficulty breathing; tightness in the chest; swelling of the mouth, face, lips, or tongue); agitation; anxiety; change in amount of urine; chest pain; clumsiness; confusion; depression; difficulty breathing; disorientation; excitement; eye pain; fainting; fast or irregular heartbeat; high fever; increased sweating; large, unchanging pupils; loss of consciousness; one-sided weakness; restlessness; seizures; shivering; shortness of breath; stomach pain; swelling of the feet, ankles, or legs; tremors; unusual bruising or bleeding; vision problems; vomiting; weakness.

Daca vrei sa iei un considerare un sfat, eu nu-ti recomand aceste medicamente!

Daca vrei sa slabesti natural, de ce nu consulti un nutritionist?
Nu e un moft sa facem aceasta consultatie, este o necesitate!

Sunt atatea persoane care si-au distrus metabolismul cu diverse diete.

Daca esti hotarata sa slabesti prin medicamente, mergi macar sa afli care iti sunt recomandate; medicul iti va oferi toate info necesare cu privire la administrare, efecte adverse, alimentatia recomandata pe perioada dietei, etc.

Nu risca sa patesti cine stie ce de la medicamentele astea pe care ti le-ai luat.
mergi macar si i-ati ceva din farmacie...

Decizia iti apartine, eu am incercat doar sa te informez!

Multa sanatate si multa ambitie, pentru a avea silueta dorita :) !

simona546

acum 15 ani

pe piata sunt tratamente de slabit de calitate,dar lumea alege ce e mai rau si creasa probleme de sanatate,bafta