Ma numesc Claudia si va rog sa-mi raspundeti

Diete

Postata de Trulita cu 11 ani in urma.

intrebareBuna ziua,

Si eu am incercat diverse pastile de slabit. Recunosc ca am slabit.....dar apoi am pus dublu. De trei luni tin dieta Dukan.....si am slabit 12 kg. Ce parerea aveti despre aceasta dieta ? Unii zic ca este un mod de viata. Altii zic ca nu este buna pt o perioada lunga....ca poti avea probleme de sanatate apoi. Astept cu nerabdare raspunsul dvs. Si La multi ani pe 2013 !

Raspunsuri (3)

Alina Daniela3

acum 11 ani

La multi ani!
Nu stiu prea multe detalii despre dieta aceasta dar am vazut efectele ei. Nasul meu, un barbat de 40 ani a reusi sa slabeasca vreo 16 kg. Nu-l mai vazusem din vara si acum, la Craciun, arata foarte bine. Stiu ca nevasta ii gateste niste turte si mananca calculat. M-a indrumat catre siteul lor ca sa gasesc retete sau sa particip la discutii. Succes!

sce76

acum 11 ani

Dieta Dukan este extrem de eficienta nu numai pentru slabire , ci si pentru mentinere, dar este relativ costisitoare si destul d frustranta.Implica toate riscurile pe care le implica o alimentatie hiperproteica, dar cu atentie si analize periodice , eu o consider foarte buna.Am tinut-o, o recomand , dar are si efecte ecundare: constipatie, colon iritabl, cadera parului, tulburari de menstruatie, halena, ...astea sunt doar cele de care am beneficiat eu...Gasesti comunitati de sustinere pe www.euvreausaslabesc.com sau www.dietadukan.ro

sfatul medicilor

acum 11 ani

buna eu am slabit acum 2 ani vreo 17 kg cu capsula de slabit si de at nu m-am mai ingrasat nici un gram