Lasare piele

Diete

Postata de Rorschach cu 13 ani in urma.

Sunt un adolescent supraponderal. In ultimele 2 luni am reusit sa slabesc mai mult de 10 kg, dar intre timp am auzit de problema lasarii pielii in urma pierderilor in greutate mai majore. Sunt si eu in riscul asta? Si ce as putea sa fac ca sa nu se mai lase?

Raspunsuri (3)

Dr. Chirila Ioan

acum 13 ani

LA varsta adolescentei, pielea e foarte elastica si cu mare capacitate de refacere. deci nu te teme. E bine ca dai jos kilogramele in plus. Dar conteaza si cum. E important sa ai o dietă echilibrată. Ai nevoie de suficiente proteine si anumite vitamine, ca pielea sa nu se lase. de asemeni, te sfatuiesc sa faci miscare, multa, controlata - vei vedea cat de mult ajuta sportul la sculptarea corpului tau.

Iuli

acum 13 ani

Miscare, masaj si, nu rade, crema hidratanta.

mirela herta

acum 13 ani

Buna ma bucur sa aud ca ai slbit atatea Kg intr-un timp atat de surt ma intereseaza cum ai facut eu sun o mamica a 2 copii si din pacate am ramas cu ceva kg in plus. te rog sa-mi trimiti un mail cum ai procedat te rog.
Iti multumesc anticipat. herta_ion @yahoo.com.