kilogramele in plus

Diete

Postata de MariaMihaela cu 14 ani in urma.

In data de 30 octombrie m-am operat la genunchi(ruptura ligament incrucisat si leziune menisc) acum ma recuperez, problema este ca nu prea pot face miscare fizica si am inceput sa iau in greutate, am 1,69 m si 78 kg, va rog sa ma sfatuiti ce sa fac. Va multumesc!

Raspunsuri (4)

Maria C

acum 14 ani

Buna MariaMihaela,

Incearca sa mananci mai multe fructe si legume. Incearca sa nu mai mananci cu paine, nu mai manca sosuri multe. Cand ti-e foame, mananca un morcov, incearca sa faci asa 2 saptamani.

Succes!

Pissy

acum 14 ani

Hmmm...tu ai nevoie de o alimentatie sanatoasa !!! Eu una te sfatuiesc sa renunti definitv la dulciuri,paine,sosuri,mancarurile cu masa calorica bogata in general !!! mananca multe fructe si legume,dar evita`le pe cele confiate [ingrasa foarte mult]...nu grabii mesele [acorda minim 20 minute fiecarei mese] si combinatiile de mancaruri ingrasa foarte mult...cum ar fimancarea gatita....evita mai ales combinatia de cartofi cu carne,indiferent daca sunt prajiti sau fierti pt ca secreta o substanta care mentine sarea in organism,in plus nu manca sarat,si foarte important !!! NU MANCA NICIODATA DUPA ORA 18:00 !!! Te pup :*:*:* astept sa`mi scri :*:*:*:

anna

acum 14 ani

eu am o dieta foarte buna, chiar am urmat-o, mi-a placut mult doar ca trebuie putina rabdare:)dieta de 10 zile... este o dieta a unei cantarete rusoaice:
1 zi: 1 kg cartofi fierti
2 zi: 1 kg branza de vaci
3 zi: 0,5 kg peste fiert
4 zi: 0,5 kg carne de vita fiarta
5 zi: 6 oua fierte
6 zi: 1,5 l chefir
7 zi: 0,5 kg cascaval
8 zi: 0,5 kg sunca de vita (pui)
9 zi: 1 kg fructe
10zi: 1,5 l ceai din macies
PS: -5 kg in aceste 10 zile daca urmezi corect, in timpul dietei se bea ceai, cafea neindulcite

angela

acum 14 ani

mergi la un dietolog