Kilograme pierdute

Diete

Postata de adriana83 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Urmez si eu Dieta Dukan si vreau sa intreb de ce nu mai slabesc?
Am urmat faza de atac de 5 zile. Am slabit 3 kg. Acum sunt in faza a 2-a si nu mai slabesc deloc. Faza a doua eu o tin 1p+1pp si nu slabesc deloc. Am ramas cu cele 3 kg date jos, si atat.
In dieta se spune ca daca ti 5 zile de atac slabesti mult !!!

Raspunsuri (10)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

un regim alimentar corect va fi unul echilibrat in lipide, glucide si proteine,minerale si nu exclude una dintre componente in favoarea alteia. se va limita eventual cantitatea de alimente si se va alcatui un plan de nutrie adecvat necesitatilor dvs in activitatile zilnice si conform indicelui de masa corporeala (IMC) de catre un medic nutritionist. totodata este esential si un regim de exercitii fizice pentru mentinerea tonicitatii.

adriana83

acum 12 ani

multumesc mult pentru raspuns!
imc=23, fac si exercitii fizice dar cam cinci minute pe zi dimineata
nu prea am timp

Camelia

acum 12 ani

O dieta echilibrata impreuna cu putina miscare, precum si schimbarea stilului de viata. La acestea se pot adauga produse pe baza de Crom, care "taie" pofta de dulciuri. Mai multe am citit aici:
http://www.vitamine-naturiste.com/52_Produse-pentru-slabit.htm

maria3711

acum 10 ani

Pastile de slabit -
http://track.buythermacuts.ro/product/ThermaCuts/?uid=2484&sid=746&pid=115&bid=adc***aec
Am inceput sa iau Thermacuts acum 2 luni de zile, si am slabit deja 16 kilograme.

laura

acum 12 ani

nici la mine nu a dat dukan rezultate exceptionale! am tinut faza de atac 10 zile si am slabit 2kg; apoi am continuat cu 1pl, 1 pp si nu am mai slabit deloc, din contra, incepusem sa ma ingras! acum, dupa sarbatori, am revenit la regimul disociat: o zi legume, una lactate, una fructe, una carne si oua - nu neaparat in ordinea asta. iti urez succes!

mioara

acum 12 ani

am 50 kg si vreau sa slabesc 4 kg

HERBALIFE

acum 11 ani

DIETA FORMULA 1 DE LA HERBALIFE E PERFECTA ..EU AM SLABIT 6 KG IN 3 SAPTAMANI SI MA SIMT SUPER...COMENZI LA TLF

luminita

acum 12 ani

raspunsul meu vine putin cam tarziu, dar sper sa te ajute.
am tinut si eu dieta dukan si am slabit 18 kg. chiar functioneaza, asa ca nu te descuraja. dupa perioada de atac se slabeste mai incet o perioada.
intra pe www.dietadukan.ro si gasesti acolo toate raspunsurile. exista si un forum unde poti sa te sfatuiesti cu cele care tin mai de mult si care s-au lovit si ele de aceste probleme.
bafta!

HERBALIFE

acum 11 ani

NU SLABESTI PRIN IN INFOMETARE....PRODUSELE HERBALIFE TE POT AJUTA....

DIETA FORMULA 1 DE LA HERBALIFE E PERFECTA ..EU AM SLABIT 6 KG IN 3 SAPTAMANI SI MA SIMT SUPER...COMENZI LA TLF

Raluca

acum 11 ani

Mama si-a dat peste cap sanatatea si organismul cu HERBALIFE. De doi ani are probleme. Tineti-va in pod produsele. Sunteti out of topic.