Kilograme in plus

Diete

Postata de jojoo3000 cu 13 ani in urma.

Am 1.64m si 61kg.Cred ca ar trebui sa mai slabesc vreo 6 kg, dar imi este destul de greu.Practic artele martiale si tenisul si mi-a crescut masa musculara.Oare aceasta este cauza kilogramelor in plus?Daca nu va rog sa-mi oferiti niste sfaturi pentru a mai da jos din kilograme.Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (6)

Kasho

acum 13 ani

Apeleaza cu incredere la un nutritionist

Iuli

acum 13 ani

Intrebarea este: tu vrei sa slabesti pentru ca vezi pe cantar 61 si ti se pare mult, sau pentru ca ai colacei de grasime pe burta, grasime pe coapse, fund etc? Pentru ca daca te sperie doar cifra de pe cantar, afla ca faptul ca ai 61 de kg la 1m64, dar aceste kg sunt dispuse uniform si formate din muschi, nu inseamna ca trebuie sa dai jos nimic. Atata timp cat faci miscare mi-e greu sa cred ca esti plinuta. Incearca sa elimini dulciurile o perioada, painea si grasimile. Nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi daca ai un corp atletic. Este normal la cantar sa arate mai mult.

jojoo3000

acum 13 ani

Am inceput sa ma gandesc la ce a ai zis si cred ca ai dreptate. Intr-adevar ma gandesc mai mult la ce arata cantarul.Chiar nu am colacei si arat destul de bine.Multumesc mult de sfat!

jojoo3000

acum 13 ani

Am auzit ca si ceaiul verde ar fi bun pentru slabit. Stiti ceva despre asta sau despre cum as putea sa ma abtin de la dulciuri ?(le ador)

Iuli

acum 13 ani

Grija mare, eu am facut niste palpitatii groaznice de la ceai verde (am baut 2 cani batut inima aiurea toata ziua). Parca ziceai ca nu ai nevoie sa slabesti...

jojoo3000

acum 13 ani

da.....:)...asa este.....ar trebui sa nu ma mai gandesc la asta......: