Intrebare

Diete

Postata de diana_blonda_1989 cu 12 ani in urma.

Este posibil ca organismul sa nu mai poata slabi deoarece a ajuns la greutatea optima?Nu pot slabi 2 kg de 4 luni si nu mi pot da seama de ce.Mentionez ca Imc este normal.Multumesc.

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

un corp dezvoltat armonios implica si un regim de exercitii fizice, de tonifiere a grupelor musculare (astfel scade masa adipoasa si va fi inlocuita de masa musculara tonifiata)

Camelia

acum 12 ani

O dieta echilibrata impreuna cu putina miscare, precum si schimbarea stilului de viata. La acestea se pot adauga produse pe baza de Crom, care "taie" pofta de dulciuri. Mai multe am citit aici:
http://www.vitamine-naturiste.com/52_Produse-pentru-slabit.htm