help

Diete

Postata de soricik cu 14 ani in urma.

help!am o nedumerire...iau de 2 ani marvelon 28 si de akm iau marvelon 21 si pastilutele placebo nu le mai iau...exista posibilitatea k raman insarcinata in timpul celor 7 zile knd se face pauza?e prima oara knd iau marvelon 21 si nu stiu cum sta treaba.va rog ast un rasp urgent

Raspunsuri (2)

bianca

acum 14 ani

Nu ramai insarcinata

Cristina

acum 14 ani

Eu iau anticonceptionale in format de 21 pe luna de 4 ani de zile si nu am ramas insarcinata asa ca nu iti fa griji. Femeia nu e la ovulatie in acea pauza de 7 zile, singura conditie este ca tu sa iei pastilele in mod corect, adica la aceeasi ora in fiecare zi (mici abateri pot avea loc, jumatate de ora).