greutate

Diete

Postata de girl style cu 14 ani in urma.

Buna ziua,

As dori sa v a intreb la o inaltime de 1.62 cu varsta de 25 ani ce greutate ar trebui sa am???

Va multumesc1

Raspunsuri (6)

Sheila

acum 14 ani

In jur de 50 de kg ar fi ok

Dr. Diabet si Nutritie

acum 14 ani

Se poate utiliza un calculator pentru a afla greutatea ideala. In cazul de fata in jur de 55 de kg.

//sfatulmedicului.ro/teste-medicale/calculator-indice-de-masa-corporala_9

sonia

acum 14 ani

am 67 de kg si inaltimea de 1,68 .
Considerati ca ar trebui sa slabesc, deoarece sunt un pericol?
Ce greutate ar trebui sa am, in mod normal.

Lya

acum 14 ani

eu am 1.65 si am 52 de kg si ma simt bine asa cum sunt ..arat ok dar fac miscare in fiecare zii si cred ca tu 52-53 de kg ar fii perfect ...consider eu

ioana

acum 14 ani

as dori sa va intreb: la 167 cm si 19 ani ce greutate ar trebui sa am?

BIA

acum 14 ani

eu am 1.62 si 55 kg , mai am si 27 ani dar ce este cel mai important am si 2 copii 7 si 8 ani . ma consider o mama tanara si in acelasi tp ma simt bn in pielea mea .