grasimea de pe burta si coapse

Diete

Postata de Ionela46119882 cu 15 ani in urma.

Desi nu am crezut vreodata intru si eu in randul celor care au probleme cu grasimea nedorita in zonele inestetice.Mentionez ca nu am tinut niciodata dieta si nu sunt o mofturoasa la mancare ,nici la ceas nu ma prea uit!M-am mentinut timp de multi ani la 58kg , inaltimea mea este de 1.68m.Acum de un an de zile am mai acumulat 8 kg (desi mi le doream sunt inestitice la 26 de ani ) si parca toate s-au depus pe burta si coapse,oare de ce ? eu sunt o pofticioasa si acum de un an mananc multe si gustoase , sotul meu e bucatar, asta ca o paranteza , noi locuim in italia .ce ar trebui sa fac sa slabesc doar "pe alocuri "(burta, solduri)si cum as putea si repede ?am inteles ca, daca faci abdomene faci doar muschi sub grasime , asa imi spusese un instructor de sala odata, astept raspunsurile dumneavoastra sa stiu cand si ce trebuie sa urmez .va multummesc mult , sarbatori fericite si pace in suflete !

Raspunsuri (5)

carmen658

acum 15 ani

Buna Laura,
Retete sunt foarte multe (eu nu cred in ele). Indicat ar fi sa mergi la un medic nutritionist si el va stii ce fel de dieta sa-ti recomande. El te va cantari si-ti va spune ce trebuie sa faci ca sa scapi de acele kilograme in plus. De la retetele dupa ureche te poti ingrasa foarte mult. Asa ca nu mai sta pe ganduri, mergi la un medic nutritionist. Mult succes si bafta.

simona166117244

acum 15 ani

Buna Laura,
N-ar fi rau sa mergi la sala, un instructor iti poate spune de ce exercitii ai nevoie pentru a scapa de kilogramele nedorite.
Si poti avea grija si cu alimentatia in special seara; fa-ti un obicei din a manca seara cat mai usor, consuma multe lichide (eu am slabit band multa apa...calda- cat de calda o poti suporta, daca nu apa cu lamaie), poti sa reduci dulciurile, pastele,
Numai bine si sarbatori cu bine si tie!

Florian Alex

acum 15 ani

Eu nu cred ca poti face muschi pe sub grasime, fara sa se topeasca si grasimea, daca faci miscare. Cred ca o combinatie intre un regim adecvat (macar unul de bun simt ;), ceva creme anticelulitice sau eventual impachetarea zonei in folie de plastic cand faci abdomene sau alte exercitii pentru zonele respective, ar putea da rezultate.

Florin225122565

acum 15 ani

buna laura aceasi problema o am si eu cu grasimea am incercat diete peste diete dar degeaba

nustiu de astea

acum 10 ani

Pa peroana fizica ,un doctor e nemai pomenit