glanda tiroida

Diete

Postata de coco64 cu 11 ani in urma.

Ieri mi-a spus endocrinologul ca as avea probleme la tiroida. Problema este ca eu in decursul a un an m-am ingrasat 10 kilograme. Nu mananc mult si orice dieta incercam dadea gres. Intrebarea mea este daca urmez tratementul doctorului pt tiroida si voi tine din nou dieta si voi face sport daca exista sanse sa slabesc.. Nu vreau sa raman o grasa toata viata! Exista sansa sa pot slabi????

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Afectiunile tiroidei pod da crestere in greutata. Cu siguranta , functi tiroidei normalizata, veti reusi sa scadeti in greutate.

eva40

acum 11 ani

daca din cauza tiroidei v-ati ingrasat.Depinde cu ce "tratament" va incarca doctorul.Intrebati-l cand va vindecati.Ce grupa de sange aveti?

coco64

acum 11 ani

grupa A am

Roxana00

acum 11 ani

As vrea sa postez si eu tot aici.
Mi s-a spus in copilarie k as avea probleme cu glanda tiroida, dar de data aceasta eu sunt sp***a (140 inaltimea, 31 kg), si am mai slabit in ultimul an( 30 kg si cateva grame in prezent), datorita unor necazuri. Am arderile foarte mari.
Aceasta inseamna ca digestia este mai rapida?
Ce sfat imi dati?

Roxana00

acum 11 ani

Ma ingras cu masajul anticelulitic???

Nu mi s-a raspuns inca la prima intrebare de mai sus...