gastroduodenita 16 ani

Diete

Postata de crdiana cu 11 ani in urma.

de cate ori trebuie sa mananc pe zi in caz de gastroduodenita? eu mananc la intervale regulate si de 4 ori pe zi.. dupa ora 7 nu mai mananc nimic. e rau sau pot continua asa?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

In tratarea eficienta a gastroduodenitei regimul dietetic ocupa un rol important. Ar trebui respectate cele 3 mese principale si 2 gustari, durata cca 4 saptamani. Atata timp cat nu apar durerile puteti continua kinistita regimul.

carmenitza_12

acum 11 ani

cel mai bine ar fi sa consulti un specialist. daca nu stii unul, iti pot recomanda o dr foarte buna, respectiv pe dr Simona Filip, de la Delta Hospital.

carmen

acum 11 ani

daca intri pe http://www.medicidetop.ro/ vei gasi medici din toata tara