Este bine ce mananc dimineata?

Diete

Postata de Danuta05 cu 11 ani in urma.

Eu am 15 ani si nu prea mananc consistent dimineata..mananc doar un covrig..credeti ca este bine sau nu? nu mananc altceva deoarece tin o dieta de slabit facuta singura..

Raspunsuri (2)

ala bala

acum 11 ani

Daca tin bine minte ai mai intrebat asta cu covrigul si ti s-a spus clar ca nu e bine. Ia de-aici niste exemple:
- iaurt cu fructe proaspete (afine, zmeura, capsuni) si nuci
- lapte cu cereale si seminte
- paine cu branza (sau tofu) si avocado; suc natural de mere
- ou fiert cu salata greceasca
- smoothie cu iaurt si fructe
Exemplele ar putea continua, insa tare mi-e teama ca o fac degeaba.
Si nu uita sa asociezi dieta cu miscarea!

ala bala

acum 11 ani

Ba da, ii faci reclama! Simpla ta postare demonstreaza acest lucru. Sa nu mai vorbim ca esti de-o nesimtire crasa. Rusine sa-ti fie.