dulciurile

Diete

Postata de fraghn cu 14 ani in urma.

am o problema poate imi da-ti un sfat legat de aceasta problema.mereu am avut probleme cu greutatea am un 1,68 si akm 3 luni de zile am avut 79kg am avut ambitia sa slabesc 14kg dar akm dupa aceasta perioada cand mi se ofera sa mananc ceva dulce (numai knd imi spune cineva)numai ma gandesc si mananc..inconstient..
ziua nu am pofta de nimic dak imi e foame mananc un mar si atat dar seara nu ma pot abtine...seara este o mare problema a mea inconstientul ma duce direct la dulciuri.
va rog dati-mi un sfat ce as putea sa fac sa numai manac seara

Raspunsuri (3)

VASILICA18

acum 14 ani

Incearca suplimente de crom,reduce apetitul pentru dulciuri.

mikmok

acum 14 ani

Trebuie sa ai vointa... sau ai carente de crom in organism, din cauza alimentatiei bogate in carbohidrati.

De cat sa iei suplimente de crom, mai bine consuma carnea de vita, ficat de vaca si de pasare, cereale, oua, nuci, drojdie de bere, germeni de grau, soia.

Pissy

acum 14 ani

Ai nevoie de ambitie !!! si tarie de caracter,cand spui NU,pai asa sa ramana :)....daca totusi este foarte greu sa renunti la dulciuri inlocuieste`le cu miere[care nu ingrasa] batoane de slabit cu gust de ciocolata,cereale,fructe etc....Ai grija ce faci k nu e de gluma,si eu am 1,68 si 52 kg....Te pup si astept sa`mi scri :*:*:*:*:*