Diete pentru slabit sarace in carbohidrati

Diete

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

De la prima intalnire cu dl doctor, dupa ce consultasem o armata de alti medici, mi-am zis:"Ecce homo!" Inflexiunea calda a vocii, tonul calm, explicatiile competente si linistitoare mi-au creat starea de incredere atat de necesara in relatia medic-pacient. Operatia a fost efectuata, asa cum ma asteptam, cu constiinciozitate si profesionalism. Pe parcursul spitalizarii, orice intalnire cu dr. Jianu a fost o sansa de a obtine nu numai leac, ci si alinare si incurajare permanenta. Acum nu ma mai tem de Institutul Oncologic. Este un loc unde te duci ca sa te faci bine. Este un loc in care esti tratat omeneste.
Multumesc din suflet, domnule doctor! Doresc ca viata sa va ofere tot ce are ea mai bun si mai inaltator, pentru ca meritati din plin! Multumesc, de asemenea, intregului personal medical de la sectia Chirurgie Oncologica II, in special doamnei asistente Steluta Gais, care a fost ingerul meu pazitor pe tot parcursul spitalizarii si care m-a facut sa ma simt apreciata si rasfatata.
Va imbratisez pe toti, va multumesc si va iubesc!

Raspunsuri (2)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Nu stii ce sa aprecizi mai intai: omul sau medicul? pentru pacient, ambele laturi ale personalitatii unui meidc,atat cea umana, cat si cea profesionala, sunt de o extrema importanta.
Am fost operata de curand de doctorul Catalin Jianau.S-a practicat histerectomie toala cu anexectomie bilaterala. Pentru orice femeie, o astfel de interventie reprezinta o trauma, atat din punct de vedere fizic, cat si emotional. O trauma peste care eu am trecut cu bine, multumita dl. doctor.

gabi mircea

acum 11 ani

am aflat de diagnoscul meu(tumora ovar cu evolutie imprevizibila si necunoscuta) brusc si fara nici un fel de dubiu lucru care m-a speriat ingrozitor.nu stiam ce reprezinta dar gindurile m-au dus la ce este mai rau.am fost foarte speriata pina cind l-am cunoscut pe dnul doctor Jianu MEDIC SI OM si special am folosit majuscule deoarece intradevar le merita. Dupa discutia cu dinsul si strategia de tratament nu am mai avut nici o frica despre boala mea chiar daca asta a presupus histerectomie totala si anexectomie bilaterala.Operatia a decurs foarte bine,iar evolutia postoperatorie este foarte buna.Faptul ca domnul doctor acorda tuturor pacientilor o atentie deosebita,are cu fiecare in parte o discutie cu privire la boala si la pasii de urmat pe intelesul fiecaruia, ca nu face promisiuni cu privire la vindecare decit atunci cind are in spate o documentare serioasa asta l-a facut sa fie apreciat de pacienti si recomandat tuturor celor care au probleme.Ce mai am remarcat la dinsul si m-a impresionat a fost si modul cum se poarta cu cadrele tinere in plina formare lucru destul de rar la medicii cu experienta.Toate acestea m-au facut sa scriu pe acest site pentru ca asemenea OAMENI trebuie sa fie cunoscuti si macar un mare MULTUMESC si o urare de SANATATE merita cu prisosinta.