Dieta

Diete

Postata de Andree4124 cu 11 ani in urma.

Am 1.70 inaltime si am 72 de kg.
As vrea sa slabesc, dar nu am nicio idee cum .
Ma puteti ajuta?

Raspunsuri (3)

doriana

acum 11 ani

E foarte simplu: mănâncă mai puţin, iar pe cât posibil, seara, deloc. Ideea e să nu te ridici niciodată de la masă abia când simţi că eşti sătulă, ci atunci când parcă ai mai vrea ceva Poţi mânca orice, la fel ca şi înainte, dar mai puţin!

ala bala

acum 11 ani

Doar o dieta echilibrata nu va ajunge. Mai trebuie sa introduci si ceva activitate fizica in program. Eu de ex am slabit 4kg in 2 luni doar apucandu-ma de sport de 2-3 pe sapt. Asta in conditiile in care nu am schimbat mare lucru in alimentatie, ci am redus putin aportul de zahar.

catalinaurda

acum 11 ani

Dieta și exercițiile fizice = rapid scădere în greutate